O nas

mgr Karolina Pudełko

Karolina Pudełko Jestem psycholożką w procesie certyfikacji na psychoterapeutkę systemową. Ukończyłam pięcioletnie magisterskie studia psychologiczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ze specjalnością z seksuologii klinicznej i psychoterapii zaburzeń psychicznych. Certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień (SP/1906/2022) oraz absolwentka podyplomowych studiów “Seksuologia Kliniczna - Opiniowanie, Edukacja, Terapia” powołanych przy Instytucie Psychologii UAM. Ukończyłam Kurs Podstawowy Terapii Systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. W ramach dalszego szkolenia nadal zdobywam umiejętności terapeutyczne uczestnicząc w Kursie Zaawansowanym, superwizjach i doświadczeniach własnych.


Moje kompetencje zawodowe umożliwiają mi prowadzenie procesów terapeutycznych, psychoterapii uzależnień oraz konsultacji seksuologicznych.

Swoje dotychczasowe doświadczenie w pracy z osobą potrzebującą pomocy zdobywałam między innymi w Centrum Medycznym HCP na Kobiecym Oddziale Chorób Psychotycznych, Fundacji Dziecko w Centrum zajmując się wsparciem rodziny i systemu pieczy zastępczej oraz prowadząc warsztaty rozwoju umiejętności społecznych dla młodzieży, w ośrodku terapeutycznym dla młodzieży uzależnionej od substancji psychoaktywnych „Wierzenica”, w Ośrodku Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem, a także projekcie wspierającym osoby z doświadczeniem przemocy. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę na rozmaitych stażach, konferencjach, szkoleniach.

Oprócz pracy w sektorze prywatnym, przyjmuję także w poradni terapii uzależnień zakontraktowanej z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz udzielam regularnie wsparcia w ramach rozmaitych projektów współdziałając z organizacjami pozarządowymi, jak np. Fundacja im. Julii Woykowskiej, Fundacja Akceptacja czy Fundacja Dziecko w Centrum. Jestem także członkinią Fundacji Akcja Menstruacja, która zajmuje się rozwiązaniem problemu ubóstwa menstruacyjnego.

Członkini Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

W pracy stosuję się do zasad Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Wybrane ukończone dodatkowe kursy, szkolenia, warsztaty:
  • Studia podyplomowe Seksuologia Kliniczna - Opiniowanie, Edukacja, Terapia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Studium Terapii Uzależnień w Instytucie Edukacji i Terapii w Poznaniu
  • Kurs podstawowy psychoterapii systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej
  • Kurs zaawansowany psychoterapii systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej (w trakcie)
  • "Wprowadzenie do terapii akceptacji i zaangażowania (ACT)"
  • "Ciało. Relacje. Zdrowienie. Kurs terapii traumy oparty o neurobiologię interpersonalną"
  • "Różnorodność w seksualności"

mgr Ewelina Szewczyk


Ewelina Szewczyk Psycholog, psychotraumatolog, interwent kryzysowy, terapeuta w trakcie szkolenia.
Studia psychologiczne ukończyłam na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, następnie certyfikat psychotraumatologa uzyskałam w Fundacji Pomorskie Centrum Psychotraumatologii i Instytucie CIP w Monachium, gdzie nadal kształcę się na poziomie zaawansowanym w terapii traumy. Ponadto ukończyłam studia podyplomowe oraz całościowe szkolenia w zakresie m.in. pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą w ramach Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w IEiT, pracy socjoterapeutycznej z rodzinami z problemem alkoholowym przy Fundacji Etoh czy też wsparcia osób uchodźczych przy Fundacji Ocalenie. Szkoliłam się (i szkolić będę nadal :)) w obszarach technik wsparcia psychologicznego dzieci, młodzieży, interwencji kryzysowej czy pracy z rodziną. Stosuję się do zasad Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa, a swoją pracę poddaję stałej superwizji.

Entuzjastka pracy w nurcie systemowym i narracyjnym, jednakże w swojej praktyce łączę techniki także z innych obszarów terapeutycznych, w których się kształcę. Od początku swojej psychologicznej drogi niezwykle bliska jest mi praca z dziećmi i młodzieżą. Doświadczenie nabywałam zarówno w obszarze wsparcia dzieci neuroatypowych, przebywających w pieczy zastępczej, wywodzących się z dysfunkcyjnych środowisk, jak i w ramach indywidualnej pracy terapeutycznej. Obecnie do gabinetu zapraszam również dorosłych. Profesjonalnego wsparcia w tym zakresie uczyłam się poprzez pracę m.in. w psychologii sądowej, prowadząc indywidualne konsultacje, pracując w placówkach klinicznych oraz interwencji kryzysowej.

Od lat pracuję w różnorodnych projektach w obszarze działalności pozarządowej. Współpracowałam m.in. z Fundacją Dziecko w Centrum, Fundacją Akceptacja czy Fundacją im. Julii Woykowskiej. Prowadziłam tam warsztaty, grupy pomocowe czy udzielałam konsultacji indywidualnych w ramach projektów dotyczących m.in wsparcia osób z doświadczeniem przemocy, uchodźctwa, czy też zmagających się z wykluczeniem społecznym. Jako trenerka pracuję m.in. dla organizacji z Rumunii i Hiszpanii.